Yerel Gazete’de LİDER OTO KİRALAMA.

oto-kiralama-haber

—————————————————————————————————————————————–

LİDER OTO KİRALAMA YÖNETİCİSİ ERCAN GÖRKEN’LE SÖYLEŞİ

Ercan-Gorken“Çağdaş, konforlu ve huzurlu araç kiralama döneminin başladığını, çağın gerekliliği ve teknolojik imkanların kullanılmasıyla müşteri memnuniyeti mutlak sağlamaktadır. Bizim için esas olan müşterilerimize ekonomik, huzur ve konforlu, ne istediğini bilen, dürüst, güvenilir bir hizmet sunmaktır” diyerek sözlerine başlayan Ercan GÖRKEN; “OTO KİRALAMA sektöründe mutlak müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz. Bizim için esas olan müşterilerimizin gereksinimlerini doğru tespit edip ihtiyaçları doğrultusunda araç temin etmektir” dedi.

BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

1978 kars doğumluyum. Eskişehir Anadolu üniversitesi muhasebe finansman bölümü mezunuyum . LİDER OTO KİRALAMA MOTİV şirketinin yöneticiliğini yapmaktayım.

Ailenin 4 numaralı kardeşiyim. Ailemizin en hırçın ve hayalperest kişiliğine sahibim. Hayatım hayallerim ve ideallerim üzerine kuruldu ve ticari hayatımda istedikten sonra her şeyin olabileceğine inanarak yürüdüm çünkü hayal etmeden ve bir hedef edinmeden hiçbir başarıya varılmaz ve hayatın her noktasında başarmak ilkesi ile çalıştım. Çünkü başarmak yaptığı işten zevk alabilmek dünyanın en büyük hazzıdır bence. Amacım hiçbir zaman para kazanayım çok zengin olayım hanlarım hamamlarım olsun olmadı. Tek amacım giriştiğim her işte en iyi olmaktır. Bu konuda çok güçlükler çektiğim dönemlerde oldu ama HİÇKİMSE BAŞARI MERDİVENLERİNİ ELLERİ CEBİNDE çıkmamıştır sözünü aklımın bir köşesine yazarak hayatımı devam ettirmeye ve LİDER ismini bir yerlere taşımaya gayret ediyorum.

Ticari hayatta beni yıldıracak birçok şey oldu ama asla yılmadan yıkılmadan bu ismi zirveye çıkartıp ve orada tutmak için elimden geleni yapacağım.

LİDER OTO KİRALAMA ARAÇ TESLİMAT NOKTALARI NERELERDİR?

Merkez ofisimiz Çekmeköy’dedir. Müşterilerimizin talepleri olursa Sabiha Gökçen havalimanı ve Atatürk Hava Limanı’ndan da teslimatlarımız olabiliyor.

BEBEK KOLTUĞU İHTİYACINI NASIL KARŞILIYORSUNUZ?

Bebek koltuğu talep eden müşterilerimize ücretsiz bebek koltuğu veriyoruz.

LİDER OTO KİRAMADA ARAÇ YATTI PARASI VAR MIDIR?

Lider Oto Kiralama müşteri Mağduriyeti diye bir şey yoktur.

Dolayısı ile; araç kazaları sonrasında araç yattı parası diye bir şey yoktur.

Araç kiraladığınız zaman genelde kiralık bir araba ile kaza yaptığınızda karşılaştığınız manzara araç yattı parası, tamir parası gibi usulsüz haksız kazançlar ile insanlar mağdur ediliyor.

Bu kazanç haksız kazançtır. Müşterilerimizden hiçbir şekilde arıza parası veya araç yattı parası talebimiz söz konusu değildir.

Araçlarımızın hepsi “Rent a car” kaskolu olup sürücünün trafik kurallarını ihmalinden kaynaklı yüzde yüz kusurlu olduğu durumlarda cüzi bir sorumluluk harici tüm hasarlar kasko kapsamındadır. Oto kiralama firmalarının bir çoğunda “Rent a car” kaskosu yoktur, çünkü aşırı maliyetli ve kapsamlı bir kasko türüdür.

LİDER OTO SERVİS 7/24 HİZMET ve 7/24 YARDIM TELOFONU NEDİR? NASIL ÇALIŞIYOR? HATTIN UCUNDA KİM TELEFONU AÇIYOR? SİSTEM NASIL İŞLİYOR? ASİSTANS SERVİSİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?

Servisimiz Taşdelen’de bulunan 800 metrekare kapalı 400 metre açık alana kurulmuş tüm ekipmanlarıyla araç bakım ve onarımlarında tecrübeli kadrosuyla hizmet veren bir birimimizdir.

Servisimizde mekanik kaporta boya oto kuaförü hizmetleri verilmekte olup müşterilerimiz ve kiralık araçlarımızın tüm bakımları yapılmaktadır.

LİDER OTO KİRALAMANIN farklarından birisi de budur. Araçlarımıza kullandığımız sarf malzemeler TSE normlarına uygun olup piyasada bulunan seçkin markalardır.

Çünkü öncelik araçlarımızdan ziyade müşterilerimizin güvenliğidir. Ne kadar iyi malzeme kullanıp araçlarımıza iyi bakarsak o kadar huzurlu oluruz.

RENT A CAR KASKONUN DİĞER KASKODAN FARKI VE MÜŞTERİ İÇİN AVANTAJI NEDİR?

Rent acar kaskosu normal kaskolara nazaran iki katı fiyatında olan bir sigortadır. Şöyle ki rent acar araçlarının kaza yapma riski fazla olduğu için bir çok sigorta şirketi rent a car kaskosu yapmıyor, yapanlar da pahalı oluyor .

Merdiven altı diye tabir ettiğimiz üç beş araba alıp, efendim ben kiralamacıyım diyenler araçlara normal kasko yapıyor ve hatta bazıları kasko bile yapmıyor.

Kaza veya hasar durumlarında Rent A Car sigortası olmayan kiralık araçlarda büyük sıkıntılar yaşanıyor.

MÜŞTERİLERDEN AÇIK SENET ALMAK SİZCE DOĞRU MUDUR?

Araç kiraladığınız zaman genelde karşılaştığınız manzaralardan birisi de boş senet imzalatmaktır. Bu tamamen yanlıştır. Araç beledini 1 günlük araç kiralayan birisinden alıyorlar. Bunu art niyetle de kullananlar var.

Fakat bizim kendimize özgü bir protokolümüz var. Protokol doğrultusunda hareket ediyoruz.

ARAÇ KİRALAMASINDA İSTENEN 3 EVRAK; KİMLİK FOTOKOPİSİ, EHLİYET, KREDİ KARTI ( YA DA ÜZERİNİZE OLAN BİR FATURA)

Kredi kartı istememizin sebebi günümüzde sahte kimlik ve ehliyet çoktur. Bunun önüne geçmek için kredi kartı bize güven veriyor. Tamamen güvenceli olma açısından.

Kaldı ki firma olarak yirmi yıllık bir geçmişe sahip olmamızdan ötürü referansı olmayan ve tanımadığımız kişilere araç vermemeye özen gösteriyoruz. Müşterilerimizin çoğu yıllardan beridir hizmet verdiğimiz şahıs ve kurumlar olduğu için senet alma gibi bir ihtiyaç da hasıl olmuyor.

ARAÇ KİRALAMALARINDA ARAÇ DEĞİŞİKLİĞİ YAPIYOR MUSUNUZ ?

Müşterilerimizle yaptığımız protokol sözleşme sonucunda bir araç kiralamak istiyorsunuz. Kiraladığınız aracı bir süre sonra beğenmediyseniz kira süresi bitmeden cüzi bir fiyat farkıyla araç değişikliği yapıyoruz.

Müşteri kazanma ve müşteri memnuniyeti esastır işimizde. Araç kiralamalarında ödeme kolaylıkları sağlıyoruz.

GÜNDEN GÜNE BÜYÜMENİZDEKİ ETKENLER NELERDİR ?

Müşterilerimizle bir aile ortamı sıcaklığında çalışıyoruz. Müşteri memnuniyet bizim için esastır.

Gelen müşterilerimizi memnun ettiğimiz için giden birilerini getirdi, onlarda birilerini getirdi derken günden güne büyümeye başladık. Müşterilerimize, her zaman üstün hizmet kalitesi ile memnun olduğu hizmeti vermek, bunu verirken iş süreçlerini geliştirerek iş süreç geliştirme hizmeti ve danışmanlık faaliyetlerini ve oto kiralama hizmeti sunan bir firma niteliği ile adı gibi Türkiye’nin lider firması olmaktır.

Müşterilerimize hatasız, doğru , beklentileri tamamen karşılayan, nitelikli hizmet sunan, müşteri odaklı, sosyal sorumluluklarının bilinciyle hizmet eden lider firma olmaktır.

Vizyonumuz; LİDER OTO KİRALAMA olarak, Türkiye’de LİDER isminin bir güven noktası olduğunu göstermek bu doğrultuda, müşterilerine OTO KİRALAMA HİZMETİNDE KİRALAMANIN DA ÖTESİNDE DAHA ÜSTÜN HİZMETLER VEREBİLMEKTİR.

Amacımız; Ekstra ücretler almadan Ekstra hizmetler vermektir.

Bu nedenle LİDER OTO KİRALAMA’dan araç kiralarken “bir araçtan daha fazlasını” kiralarsınız.